אייפק

שיטת אייפק היא גישה טיפולית אנרגטית הפועלת על הגוף במטרה לזהות ולנקות מחסומים שמהווים מקור חבוי לבעיות פיזיות, רגשיות, פסיכוסומאטיות.

IPEC (Integrated Physical Emotional Clearance) היא שיטה הרואה את האדם כמכלול ואת בריאותו כתוצאה של הרמוניה ואיזון בין גוף לנפש .

גישה טיפולית זו משלבת רעיונות וטכניקות מתחומים כמו: רפואה סינית, קינסיולוגיה יישומית, איורוודה, פסיכולוגיה, דמיון מודרך, איזון צ'קרות, ועוד במטרה ליצור ניקוי ושינוי דרך הרובד האנרגטי של תכנים ברמת הגוף, הלא-מודע ותת-המודע של המטופל.

השילוב בין השיטות מאפשר לתת מענה רחב מאוד לבעיות באספקטים הפיזים, הנפשיים והרוחניים המפריעים לאדם.

שיטת אייפק מטפלת מהיסוד בבעיות כמו אלרגיות, רגישויות, בעיות חיסוניות, כאבים, קשיים רגשיים ועוד.

לצורך האבחון משתמש המאבחן ב"מבחן השרירים", המבוסס על ההנחה שהגוף שלנו זוכר ויכול לספק את המידע הנחוץ, כל שעלינו לדעת הוא איך לקבל את המידע.

ברמה הרגשית – טיפול IPEC מאפשר שחרור יעיל מטראומות, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים כגון: פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך, חרדה, אשמה, בושה, הכחשה וכדומה. טיפול זה יעיל, לפיכך, גם במצבים של דיכאון, מתח נפשי, חרדה אקוטית או כרונית, פוביות, בעיות אכילה, התנהגות כפייתית, הפרעות קשב וריכוז, קשיי זיכרון ועוד. הטיפול תורם גם להעלאת המודעות והערך העצמי וככל שמתקדמים ניתן להגיע ליכולת בחירה חופשית.

כאשר מדובר בקשיים פסיכולוגיים, IPEC הינה גישה טיפולית המאפשרת טיפול מעבר למודע. ישנם רבדים לא מודעים של האדם אליהם השיחה אינה יכולה להגיע. רבדים אלו מכילים בתוכם טראומות ומנווטים לנו את ההתנהגות בחיים ללא ידיעתנו. אצל אנשים רבים מופיעים רגשות שליליים חזקים כמו פוביות, חרדות, דיכאונות, התפרצויות זעם במצבים לא רלבנטיים.

בנוסף, בעיות רגשיות משפיעות על ההיבטים הפיזיים של האדם: הוא יוצר בעיות אשר במוקדם או במאוחר פורצות החוצה בצורה של סימפטומים פיזיים. הפנייה במצב זה נעשית אל רופאים, מרפאים, מומחים בתחומים שונים העוזרים לאנשים ברמה הסימפטומטית. שיטת IPEC מאפשרת מתן מענה הן לפן הפיזי והן לפן הרגשי- נפשי.

על פי תפיסת אייפק , רגישות יתר או אלרגיה, היא תגובת יתר חיסונית של הגוף למפגש עם גורם כלשהו, רגשי או פיזי (אלרגן), שהגוף מזהה כמסוכן.

רגישויות אלה משפיעות על בריאותנו בדרכים שונות ומגוונות. נמצא שכמעט כל תסמין או מחלה עלולים לנבוע מרגישות / אלרגיה.

מהו מבחן השרירים?

מבחן השרירים מהווה כלי אבחון מרכזי בשיטת  IPEC וכל החלטה שמתקבלת בתהליך הטיפולי מתבססת עליו.

מבחן השרירים הוא כלי הערכה טיפולי המבוסס על עקרונות תאוריית הקיניסיולוגיה (תורת התנועה) והביו-אנרגיה וכן על ההבנה שלכל גורם ביקום יש שדה אנרגטי ייחודי המגיב ומשתנה כאשר האדם בא במגע עם גורמים שונים, ובכללם מחשבות ורגשות.

ישות האדם – גוף ונפש, היא מערכת אחת בעלת זרימה אנרגטית בין חלקיה השונים. חסימה / חולשה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בסימפטומים כלשהם, תתבטא גם בהיחלשותו של מתח שריר מייצג הנבחן במבחן-שרירים.

מבחן השרירים בודק את השינוי האנרגטי בגוף על ידי בדיקת מתח (טונוס) חזק או חלש של השריר בתגובה להפעלת לחץ קל עליו.

שיטה זו מאפשרת הערכה מלאה לגבי מצב בריאותו הפיזית והנפשית של המטופל, הגורמים השונים למצבו ודרכי הטיפול המועדפות. כמו כן ניתן לקבל אינדיקציות מהימנות לגבי מידת הצלחתם של הטיפולים שבוצעו.

המבחן מאפשר קבלת מידע באופן מהיר ומיידי לגבי מצבם של האיברים השונים בגוף, מצב הנוזלים בגוף, קיומם של גורמים זרים פולשניים, מצב זרימת האנרגיות השונות ועוד.

השימוש במבחן שרירים מצריך נייטרליות ואובייקטיביות מצד המטפל, יכולת הנבנית מהכשרה איכותית ואימון מתמשך.