קצת על עצמי

נעים מאוד, אני דניאל רז, נשוי ואבא לשני ילדים מקסימים.

כבר בילדות כשרציתי להיות בחדר של אחי, תמורת מסאג' למשך חמש דקות יכולתי להישאר בחדר. בבית ספר החברים תמיד היו מפנים לי את הגב ומחכים למגע כלשהו. ואני תמיד נמשכתי למגע.

אחרי צבא עבדתי בהפקות סרטים וסיימתי תואר בכלכלה. שני העולמות האלו לא סיפקו לי תחושת הגשמה, והמשכתי לחפש את עצמי.

ב 2013 השתתפתי בסדנאות מדיטציה וסדנאות נוספות בפסטיבל אושו, עברתי חוויות פיזיות ורגשיות שלא השאירו אותי אדיש והתחלתי דרך חדשה, מאתגרת, מעניינת, מרתקת, שאפתנית ומלאה בעליות וירידות.

בניגוד לתואר בכלכלה, נהייתי סטודנט מאושר ומלא תשוקה שלא רוצה להפסיק ללמוד. מסדנאות נשימה, ללימודי רפואה סינית, לשיטת אייפק, התמחות בסין ובאסף הרופא, לימודי אורתופדיה רגשית, מחקרי מח, סדנאות מגע, מתיחות, ריקוד, תנועה חופשית ועוד…

הבנתי שאני במסע חיים עם מטרה אחת ברורה והיא להיות יותר בריא ומאושר.

במהלך חיי הבוגרים אובחנתי כחולה בפסוריאזיס (מחלה עור), למדתי שכל מחלה היא הזדמנות לעלות על קרש קפיצה, נכנסתי לסדרות טיפולים, למדתי להכיר את המכשולים ששמתי לעצמי בחיים. קיבלתי תמיכה מלאה לקפוץ למים עמוקים ולהתמודד מול הפחדים שלי. זה היה קשה מאוד.

הבנתי כמטופל ואני מבין כמטפל שהבעיות תמיד מתחילות בתקשורת. למדתי להבין טוב יותר את הגוף שלי, ואני לומד לתקשר טוב יותר עם הסובבים אותי שביניהם אשתי, חברים, משפחה, מטופלים. דרך המחשבות והמילים, אני משנה את דרך התקשורת שלי ואני מבטא את עולם הרגש בצורה טובה יותר.

למדתי על עצמי בצורה הטובה ביותר שאם עובדים עם הרגש, ריפוי אפשרי לכל סוגי המחלות.

הבנתי שאני חי בעולם שעובד בצורה הפוכה לחוקי היקום.

תמיד האמנתי שאני צריך שהמציאות תשתנה כדי שאני אשתנה. למדתי שהכל הפוך… כדי לשנות את המציאות, אני קודם כל צריך להשתנות. ולהשתנות זה לשנות את המחשבה, ההתנהגות והרגש.

אנו חיים בעולם בו זכינו ותמיד קיימת לנו האפשרות והחופש לבחור איך אנחנו חושבים, מרגישים ומגיבים לאנשים ולאירועים בחיים.

התובנה הזאת היא הכלי הטוב ביותר שקיבלתי לשיפור איכות החיים, שלי ושל אחרים.