נעים להכיר

להקשיב לגוף הוא הדבר החשוב אך הקשה ביותר שאני מוצא את עצמי מתמודד מולו כל יום מחדש. להיות נאמן לעצמי וללכת כנגד הפחדים והמחסומים הוא אתגר שמתחיל כל רגע מחדש.

את דרכי המקצועית התחלתי בלימודי שיטת אייפק ובהמשך בלימודי רפואה סינית. מסלול מלא של ארבע שנות לימוד במכללת רידמן הכוללות שנתיים של סטאג' שחלקו מתבצע באסף הרופא והתמחות בסין בסיום הלימודים.

כעבור שנתיים קיבלתי תעודת מטפל מוסמך בטווינא והתחלתי לעבוד בכללית רפואה משלימה ובקליניקה פרטית בביתי.

עיקר הקליניקה שלי עסקה תחילה באורתופדיה, לא בחרתי בכך, אך מרבית מטופלי הגיעו עם בעיות צוואר, כתף, שכמה וגב. מצאתי את עצמי מתמחה יותר ויותר בעולם האורתופדיה וכאב. לומד להכיר את מעלותיי ומגבלותיי.

הגעתי לסין, לביה"ח  Sheng Jiang Hospital For TCM בהאנגז'ו ועברתי התמחות ברפואה פנימית (באמצעות צמחי מרפא) ודיקור סיני (שעסק ברובו באורתופדיה). שם נחשפתי לראשונה לעולמות חדשים על יישום תיאוריות פילוסופיות שהכרתי. חזרתי לארץ חדור מוטיבציה והתמחיתי בביה"ח אסף הרופא תחילה באורתופדיה, ולאחר מכן ברפואה הפנימית. ההתמחות סללה לי דרך מוצלחת יותר בעולם הקליני.

בטיפול אני מיישם ומשתמש בכלים הנוספים שרכשתי ביניהם טווינא, דיקור, צמחי מרפא, תזונה סינית, אייפק והמלצות לגבי שינוי ושיפור אורחות החיים בהתאם לכל מטופל. למדתי המון והמשכתי להתפתח במהלך השנים באמצעות סדנאות כמו ריברסינג, ויפאסנה, תקשור ועוד.

דניאל רז רפואה סינית

בשלוש שנים האחרונות אני נמנה עם סגל ההוראה במכללת רידמן בלימודי רפואה סינית.

אני חבר באגודה לריפוי סיני מסורתי, ופעיל בוועד עמותת מטפלי אייפק ישראל.

אני מטפל מוסמך בדיקור סיני, צמחי מרפא וטווינא, אייפק ועוד..

 

פתחתי קליניקה מהממת  בביתי בהדר עם, בשיתוף עם אשתי שמשלימה אותי כתזונאית קלינית המתמחה בתזונה רגשית ותזונת ילדים ומטפלת בגישת NLP ומיינדפולנס.

 

​איזון הוא המטרה היחידה אליה אני מנסה לשאוף… לעצמי ולמטופלי. כאשר מטופל מגיע אלי, מעבר למילים שנאמרות, אני מבין שעלי למצוא את חוסר האיזון, להשתמש באינטואיציה ובכלים השונים שרכשתי, ולעזור למטופל לחזור לאיזון ובכך לרפא את עצמו.